O nas

Pierwsze na Warmii i Mazurach Mobilne Planetarium CASSIOPEIA.

Mobilne planetarium jest wyjątkowym narzędziem dydaktycznym, pozwalającym na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich. Dla młodszych i starszych to okazja do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia fantastycznej podróży w niezwykły świat astronomii.

Głównym elementem Mobilnego Planetarium CASSIOPEIA jest nadmuchiwana kopuła zapewniająca całkowitą ciemność, co jest niezbędne dla uzyskania odpowiedniej wyrazistości pokazywanych gwiazd, planet oraz innych obiektów i zjawisk astronomicznych.

Cyfrowy system projekcyjny, o wysokiej rozdzielczości i kontraście, ustawiony wewnątrz kopuły, pozwala uzyskać przestrzenny, ruchomy a co najważniejsze, realistyczny obraz dający wrażenie patrzenia w rzeczywiste, rozgwieżdżone niebo.

Przyjedziemy do Państwa w dowolne miejsce, aby zaprosić do odbycia niezapomnianej wędrówki po najciekawszych i najpiękniejszych zakątkach Wszechświata. Oferujemy niebanalną formę rozrywki połączoną z nauką.

Przeżyj niesamowitą przygodę- przenieś się z nami w kosmos nie opuszczając Ziemi…

Tomek – fizyk, pasjonat astronomii
Alicja – pedagog, kulturoznawca, animatorka kultury i arteterapeutka